З чого все починалося? Історія сантехніки частина №1

З чого все починалося? Історія сантехніки частина №1


Кілька століть тому особиста гігієна була не такою значущою, як сьогодні. Індустріалізація і урбанізація домінували в кінці дев'ятнадцятого століття, в США, а також в Європі. Великі міста страждали від епідемічних захворювань, які могли легко розповсюджуватися через відсутність гарної каналізаційної системи. Тому міські ради вирішили прокласти каналізаційні системи. У США були введені суворі закони про санітарію, щоб гарантувати, що в кожному будинку є туалет і приміщення для купання. У Нідерландах тільки в 1910 році окремий туалет став обов'язковим в будинку. А ванна стала обов'язковою для кожного будинку тільки в 1965 році.


Відповідно попит на сантехніку став рости, а обсяг винаходів і запитів на патенти збільшувався в чималих темпах. Були винайдені різні важливі технічні розробки. Наприклад, в Англії Олександр Каммінгс і Джозеф Брама розробили вже у вісімнадцятому столітті перші туалети з системою зливу. Ці системи були дуже складними, а також дорогими. Перш за все, вони потребували добре функціонуючому водопостачанні для наповнення цистерн і дренаж для використаної води. З будівництвом водопроводу і водопостачання в ванних кімнатах з'явилися котли. При подачі води стала доступна свіжа і чиста вода для миття, а каналізаційна система дозволяла зливати брудну воду. На початку ці системи були доступні тільки для вищих класів, але масове виробництво котлів та інших сантехнічних виробів зробило ці вироби доступними і для середніх класів. Купання стало менш трудомісткою діяльністю, і гігієнічні заходи обережності надали позитивний вплив на припинення поширення епідемій.


Початок дев'ятнадцятого століття

На початку дев'ятнадцятого століття ванна кімната часто була продовженням спальні. У вищих класах була ванна, яка нагадувала диван з великою кількістю драпіровок навколо нього не тільки через естетичної цінності, але і з сором'язливості. Ці ванни стали справжнім предметом меблів, зазвичай вільно стоять і часто виготовленим з міді.


Виробники обладнання для ванних кімнат вибрали цей матеріал, тому що його можна було сформувати в різних формах, але також через те, що він добре зберігає теплоту води. Менш дорогі моделі часто виготовлялися з цинку. Ванни з цинком були майже ідентичні мідним, але набагато більше людей могли дозволити собі цинкові ванни в поєднанні з котлом, який нагрівав воду. Перші ванни були наповнені водою з такого котла. Іноді ми до сих пір бачимо в старих ваннах невеликий позначку, до якої потрібно було набрати гарячу воду, потім змішати з холодною, і виходила ідеальна температура для ванни. З початку дев'ятнадцятого століття ми можемо бачити, що у Франції, Англії та США кожен новий будинок вже забезпечувався окремою ванною кімнатою. Відповідно до розкішшю житла ця кімната була обладнана раковиною, туалетом і, якщо можливо, ванною, душем і біде.


Пізніше ванна кімната стала окремою кімнатою, зазвичай розташованої в центрі будинку з кахляними підлогою та стінами. Мідна ванна була замінена більш сучасною моделлю, емальованому ванній, яку було набагато легше прибирати.


Попит на сантехніку для ванних кімнат збільшився, і різні виробники почали свій бізнес в США, Англії і Франції, щоб задовольнити вимоги громадськості. У США ми бачимо сантехнічні фірми Kohler і Shanks. У Німеччині Duravit, Villeroy and Boch, Grohe, Hansgrohe належали до найважливішим виробникам.


Мідні і цинкові ванни були замінені емальованими моделями. Мідну ванну потрібно було чистити за допомогою соляною кислотою, щоб прибрати окислення. Емальовану ванну можна було прибирати звичайним милом. Тому більшість виробників почали пропонувати цілу колекцію різних емальованих ванн. Вони були доступні в різних розмірах і моделях. Були моделі з прямокутним кінцем (моделі з рулонами), овальні і симетричні моделі, з системою переливу або без неї. Клієнти могли вибирати з усіх видів малюнків і квітів і з різних типів ніжок. Ніжки, як правило, були в формі лапи лева або кігтя орла, затискають м'яч.



З початку двадцятого століття квіткові візерунки і мотиви стали дуже популярними. У двадцяті роки стиль Art Deco стає все більш популярним, відповідно ніжки ванн стали більш прямокутними.


Окремий душ

Окремі душові були не такими популярними в кінці дев'ятнадцятого століття, як сьогодні. Прийняття душу вважалося терапевтично корисним для здоров'я і тіла. У ті часи в санаторно-курортних установах і в спа-центрі можна було прийняти холодний душ тільки за рецептом лікаря у вигляді масажу. Прийняття душу також розглядалося як більш чоловіче заняття. Вважалося, що душ не підходить для крихкого жіночого тіла. Також в той час, душ в будинку був великою розкішшю, яку могли собі дозволити далеко не всі. Однак на початку двадцятого століття душ набуває важливого значення. Після теплої ванни кожен повинен був прийняти холодний душ. Для дам був винайдений спеціальний душ, який можна було повісити на шиї, щоб не намочити волосся.


Далі буде ...


Ми пропонуємо якісну сантехніку за найкращою ціною в Києві і по всій Україні. Якщо Вам потрібна додаткова допомога або керівництво, телефонуйте нам, і ми з радістю обговоримо численний вибір товарів сантехніки або просто перейдіть в наш інтернет магазин .

Список переглянутих товарів порожній
Список порівнюваних товарів порожній
Список обраного порожній