З чого все починалося? Історія сантехніки частина №2
Умивальник
У вісімнадцятому та дев'ятнадцятому столітті умивальник використовувався в спальні для догляду за зовнішністю. Це було місце для перук, пудр і рум'ян, які використовувалися для особистої гігієни. В наслідок з'явився вбудований контейнер для води, який щоранку служниця наповнювала прісною водою. Використана вода потім виливалася в відро, яке служниця прибирали в кінці дня. Після появи водопроводу умивальник перемістився зі спальні у ванну кімнату.
Пізніше виробники почали пропонувати умивальники , зроблені повністю з кераміки. Цей матеріал був набагато більш гігієнічним і легким у виробництві. Покупці могли вибирати з великої низки моделей: керамічні раковини на п'єдесталі з однією або двома ногами, підвісними на кронштейнах (виконаних з чавуну або кераміки). Вибір був майже нескінченним.
Створення унітазу
Еволюція туалету займає окрему главу в історії ванної кімнати. Перший унітаз з системою промивки був винайдений сером Джоном Харрінгтоном ще в 1596 році в Англії. Його винахід не стало користуватися попитом в Європі, так і залишившись непомітним. Тільки у вісімнадцятому столітті виробники порцеляни почали виробляти судна з кераміки або олова з особливою увагою до форми і прикраси. Хоча ці судна залишалися невидимими і, з цієї причини, зберігалися в прихованій в меблів (приставному столі або стільці), самі судна були красиво оформлені, і було видно тільки їх власникам. Протягом вісімнадцятого і дев'ятнадцятого століть багато винахідників знову почали працювати над промивальним системами для унітазу. У той час каталоги європейських і американських фірм були заповнені унітазами, які носили такі мелодійні імена, як «Ніагарський водоспад», підкреслюючи не тільки їх «сучасність», а й функціональність.
Фонтани в старих будівлях
Досить часто Ви можете знайти в старих будинках поруч з туалетом невеликий фонтан або керамічну раковину. Вони були встановлені не тільки для того, щоб культивувати миття рук після відвідування туалету, але також для використання відвідувачами перед входом в будинок. У більшості таких фонтанів був високий фартух, щоб не пошкодити шпалери або штукатурку будинку. У старих будинках уздовж Амстердамських каналів все ще можна зустріти ці мармурові фонтани, які були побудовані в сімнадцятому столітті.
Змішувачі
Змішувачі, які були встановлені в перших ванних кімнатах, були зроблені з міді, яка була покрита спеціальним нікелевим шаром. Приблизно в 1900 році майже кожен виробник пропонував нікельовані змішувачі в своєму каталозі. У двадцяті роки стала модною хромована обробка, і це можна побачити в каталогах того періоду. Перші змішувачі змішували воду, один кран призначався для холодної води, а інший для теплої води.
Різні аксесуари
Більшість виробників використовували середньовічні образи горгуль, лебедів або риб для форми змішувачів. Умивальники також були оснащені двома окремими змішувачами. Так само були умивальники тільки з одним краном для холодної води. Друге отвір був заповнений маленьким предметом, яке нагадувало держатель для мила. Однак цей предмет, насправді, використовувався щоб зберігати кільця, в той час як пані мили руки. Таким чином, дорогоцінні кільця уникали вологи.
Різні аксесуари були обов'язковою частиною ванних кімнат і були представлені в каталогах. Ванна кімната була оснащена тримачем для мочалки, який або висів на стіні, або знаходився на стіні на кордоні з ванною. Умивальник був обладнаний власниками для зубних щіток і власником для мила, які розташовувалися по обидва боки умивальника. Газові лампи забезпечували світло в перших ванних кімнатах і були зроблені з міді або (литого) заліза. Маленькі залізні шафи нагрівалися газом і використовувалися для нагріву і сушіння рушників. Після появи електрики, залізні або металеві світильники стали занадто небезпечними, і їх замінили на порцелянові.
Каталоги з того часу показують величезну кількість різних інших аксесуарів. В кінці дев'ятнадцятого століття більшість з них були зроблені з нікелю, пізніше аксесуари з кераміки почали набирати популярності; У двадцяті роки хромована обробка замінила нікель. Тримачі туалетного паперу в той час зустрічалися дуже рідко. Туалетний папір був винайдений в кінці дев'ятнадцятого століття в США і складалася вона з невеликих квадратних аркушів паперу. Листи незабаром були замінені папером на рулоні, який повинен був бути поміщений в спеціальний металевий тримач.
Ми пропонуємо якісну сантехніку за найкращою ціною в Києві і по всій Україні. Якщо Вам потрібна додаткова допомога або керівництво, телефонуйте нам, і ми з радістю обговоримо численний вибір товарів сантехніки або просто перейдіть в наш інтернет магазин .